Лаватера - красива однорічна садова рослина з сімейства мальв. Родинними лаватеру є мальва мускатна, шток-троянда і малопа, вони також користуються популярністю в квітникарстві і відносяться до сімейства мальвових. У цих рослин схожі квітки - великі, яскраві, з шовковистим пелюстками і стирчить з центру пензликом з тичинками. Незважаючи на загальні риси, це різні рослини і у кожного свої правила вирощування.
Для тих, хто любить вирощувати невибагливі рясно і довго квітучі однорічні квіти, рекомендуємо звернути увагу на лаватеру тримісячну (Lavatera trimestris), її ще називають хатьма або дика троянда. Ця рослина вже до середини літа розвиває потужний розгалужений трав'янистий кущ, висотою до 120 см. Сама назва говорить про те, що для зростання цій рослині до цвітіння необхідно три місяці, тобто якщо провести посів на початку травня, то в липні лаватера почне цвісти.Воронковідниє одиночні квітки діаметром до 10 см з'являються в пазухах листків і рясно покривають верхівки пагонів. Забарвлення квіток лаватера залежно від сорту буває білою і різних відтінків рожевого до кармінного. Деякі сорти лаватера мають на пелюстках квіток темний малюнок з прожилок. Цвіте лаватера з липня до самих холодів.Один кущик лаватера сильно розростається, тому всього кілька рослин до середини літа заповнять квітник. Лаватера добре поєднується з іншими літніми квітами білого, рожевого або лілового забарвлення, наприклад з петуній.
Популярністю користуються наступні сорти лаватера однорічної: Пінк Б'юті з блідо рожевим забарвленням квіток і малюнком темніших прожилок, висота рослини 60 см. Сорт Сільвер Кап з яскраво-рожевими квітками з червоним жилкуванням, висота рослини 75 см. Сорт Монблан з білосніжними квітками, висотою до 60 см. Є низькорослі сорти лаватера, висотою до 20-35 см, вони відмінно підходять для вирощування в горщиках і контейнерах - це сорт Новела з рожевими квітками і біла лаватера Уайт Черуб.Температура. Розмножується лаватера тримісячна насінням. У лаватера хороші холодостійкі якості, тому посів можна проводити ранньою весною відразу в грунт. Лаватера добре росте в прохолодних регіонах, а от сильна спека може викликати в'янення листя при нестачі вологи в грунті. Сходи рослини витримують невеликі заморозки.Грунт. Лаватера не вимоглива до грунту, любить пухку легку землю, може рости навіть на бідній виснаженої землі, але погано переносить постійно вологі, заболочені ділянки з важкою кислої землею, з близьким заляганням грунтових вод або де часто накопичується вода після дощу.Світло. Це світлолюбна рослина, тому рясно і довго цвісти буде тільки на сонячних відкритих місцях.Посів. Насіння лаватера висівають в кінці квітня - на початку травня. Для посіву роблять невеликі борозенки глибиною 1 см, після розподілу насіння їх засипають і поливають зверху. Сходи при температурі +15 0С з'являються через одну - два тижні. Через деякий час рослини проріджують або пересаджують на постійне місце, витримуючи між рослинами відстань 25-30 см.Полив і підживлення. Лаватера досить посухостійка, тому вимагає поливу тільки в жарку посушливу погоду. Додатково підгодовувати лаватеру потрібно, тільки якщо вона росте на бідній землі, при вирощуванні на родючому ґрунті її зовсім не підгодовують, так як рослини починають жиріти і погано цвітуть. Підживлення роблять не більше двох разів за літо.Насіння у лаватера дозрівають за місяць - півтора, після цвітіння.Більш складна у вирощуванні багаторічна лаватера Тюрингенський (Lavatera thuringiaca). Ця квітка можна зустріти і в дикому вигляді, в народі рослину називають «собача троянда». Це високе, до 2 метрів, потужне, гіллясте рослина з рожевими квітками на довгих квітконіжках. Лаватеру багаторічну розмножують як насінням, так і країнами, які можна купити в контейнерах пересипаних торфом. Основний догляд за лаватеру багаторічної такий же, як за однорічної.Лаватера схильна небезпечному грибкового захворювання - іржі, при сильному ураженні вирощувати ці квіти на тому ж місці можна тільки через 5-6 років.
Читайте також: Колосоподібний багаторічний Ліатріс
Комментариев нет:
Отправить комментарий