Пізньоцвіт чудовий (Colchicum speciosum) - трав'яниста багаторічна рослина сімейства лілійних. Виростає в ущелинах, субальпійських лісах, на луках і гірських схилах. Ареал охоплює Кавказ, Іран і Малу Азію.
Опис:Трав'яниста рослина від 20-ти до 60-ти сантиметрів завдовжки. Цибулина досить велика, довгаста, покрита коричневими, шкірястими, перетинчастими оболонками, які переходять у довгасту трубку, яка в свою чергу охоплює нижню частину стебла. Довгасті широке листя, з тупуватої верхівкою, у верхній частині яйцеподібні з подовженим піхвою. Квітки досить великі, фіолетові або пурпурні. Широка трубка оцвітини. Зав'язь трехгнездная. Коробочка еліптична. Насіння круглі, коричневі.Популярні сорти:(Colchicum f. Album) - рослина з дуже великими квітками молочно-білого кольору. Листя перетинчасті, шкірясті, елліпсовідниє.(Colchicum f. Atrorubens) - дуже популярний у садівників сорт з красивими яскраво-червоними квітками.(Colchicum f. Rubrum) - декоративна форма з великими червоними квітками.(Colchicum f. Giganteum) - трав'яниста декоративна рослина з величезними цибулинами і невеликими бузковими квітами.Посадка:Без пересадки пізньоцвіт чудовий може рости до 7-ми років. Потім накопичується велика кількість дочірніх цибулин, і через це квіти дрібнішають, а після цвітіння взагалі припиняється. Пересаджують рослину в липні, під час закінчення циклу. Глибина посадки залежить від розміру цибулин.
Грунт для посадки:Рослина віддає перевагу живильну, легку, пухкий грунт. Не переносить надлишку вологи і її застою.Догляд:Пізньоцвіт чудовий - світлолюбна рослина. Його можна садити і в змішані квіткарі, але тільки з південної сторони. Рослина добре переносить заморозки і тому на зиму його можна не виймати з ґрунту. У обрізку не потребує, але для підтримки привабливого зовнішнього вигляду можна в осінній період обрізати засохлі квіти і листки. У інтенсивному поливі пізньоцвіт чудовий також не потребує, в цьому випадку цибулини загинє. Поливати можна тільки в посушливий період.Підгодівля необхідна в момент висадки цибулин. Потім при бажанні можна підживлювати азотними добривами, що допоможе рослині сформувати великі гарні листи. При посадці як добрива можна використовувати суперфосфат т деревну золу.Пізньоцвіт чудовий може дивуватися равликами і слимаками, з якими борються спеціальними засобами і за допомогою пасток.Розмноження:Дуже рідко пізньоцвіт розмножують насінням, але в цьому випадку квітки з'являться тільки на 6-7 рік життя рослини. Сіють насіння, відразу ж після їх збору у весняний період, на невелику глибину. Набагато більш поширене у садівників розмноження дочірніми бульбами. Збирають їх у середині літа, після того коли листя пожовкло а насіння дозріли. Бульби очищаються від землі, сушаться і зберігаються в теплому, темному місці. Висаджують їх у грунт в серпні.Використання:Рослина зацвітає восени, тому його дуже часто садять в садах, на газонах, в кам'янистих садах і на альпійських гірках.Всі частини безвременника чудового дуже отруйні, вони містять групу алкалоїдів. Але, тим не менш, рослина здавна застосовується в народній медицині, для лікування ревматизму, подагри, при захворюваннях селезінки і печінки. У сучасній медицині рослина використовується при шкірної онкології. Застосовувати будь-які засоби на основі безвременника не можна без рекомендацій лікаря, адже рослина дуже токсично.
Читайте також: Бродіея або Блумер
Комментариев нет:
Отправить комментарий