Барвисті «грамофончики» Колер володіють настільки різноманітними малюнками вінків, що здається, навряд чи вдасться знайти два однакових рослини.
Родичка всім відомих сенполій, колерія схожа на них тільки листям і більшістю рекомендацій по догляду, а яскравими квітами виділяється з усього сімейства геснерієвих.
У природних умовах рослина живе в гірських тропіках Америки - Південної і Центральної, і на острові Тринідад. Найменування отримало на честь Мішеля Колера, швейцарського викладача природознавства, що проживає в 19 столітті.
У колерії лускате кореневище, схоже на мініатюрні соснові шишки. Стебла прямі, зі збільшенням віку спадаючі, на них супротивно розташовуються витягнуто-яйцеподібні листя з різним забарвленням у різних видів - зазвичай темно-смарагдовою з вогневої опушенням по контуру листової пластини, але буває і зеленувато-сріблястою з пурпуровим контуром уздовж жилок.
Квіти довготрубчастих з витончено загнутими назовні 5-ю пелюстками, утворюються поодиноко або по 2-3 на квітконосах, що з'являються в пазухах листків, варіації забарвлень численні, з строкатими цяточками на ніжно-персиковому, малиновому, яскраво-помаранчевому або пурпурно-коричневому тлі. Цвіте колерія пишно, привабливо, при відповідному догляді і цілий рік, але все-таки традиційно має неповний період відпочинку, на час якого втрачає стебла.
Види колерії
Пушістоцветковая - акуратний кущик близько півметра заввишки. Листя облямовані вузьким червоним кантом. Квіти виразні, червоні або помаранчеві, з дрібними крапочками, висіяним зсередини віночка. Зустрічаються сорти зі світлими прожилками.
Приємна - нижня сторона листових пластин світло-зелена. Віночок ніжно-малинового кольору, з глибини трубчастої воронки видно виразні пурпурні цятки.
Ліндена - пагони з білястим опушенням, темно-зелені листки поцятковані світлими жилками, знизу відтінені рожевим відливом. Квіти з короткою трубкою, пофарбовані хитромудрим чином: на ніжно-кремовому тлі бузкові штрихи, воронка всередині жовто-плямиста з короткими біленькими смужками.
Боготская - від кореневої шийки розгалужується кілька стебел, покритих подовжено-овальним листям оливково-вишневого або оливково-шоколадного відтінку. Квіти невеликі, до 4 см, на граціозних квітконіжках, палахкотіння вогневого кольору з коричневими цяточками.
Колерія: догляд в домашніх умовах
За рослиною нескладно доглядати, Колер виявиться здатним виростити навіть недосвідчений квітникар. Головне - правильно забезпечити час спокою.
Розміщують Колер на західних або східних вікнах, допускаються і південні, але за умови затінення від палючого сонця. Рослина теплолюбива, навіть взимку для нього буде потрібно температура в приміщенні не менше 18 градусів вище нуля.
Посадку колерії здійснюють в магазинну землесмесь «Для сенполій». Самостійно приготований субстрат може складатися з 4 обсягів листової землі, до яких додається по 1 обсягом перегною і дернової землі. Рослина бажано пересаджувати щовесни, підбираючи невисоку і широку квіткову ємність.
Під час активного нарощування зеленої маси колерія потребує частих і рясних поливах, ближче до осені кількість води для рослини зменшується, а протягом періоду спокою дотримуються такого режиму поливу, щоб лише не допускав остаточного пересихання земляної грудки. Обприскування колерія сприймає прихильно, але не можна дозволяти потрапляння води на листочки, розпорошувати вологу слід на відстані від рослини або замінити повітряне зволоження постійно знаходиться поруч з Колер ємністю з водою. Підживлення потрібні щомісячні органічними добривами.
Рослина розмножують діленням кореневищ під час весняної пересадки і насінням, які також висівають навесні. Черенковать Колер можна протягом всього року, але краще восени, досить легко вкорінюються стеблові отросточкі і навіть окремі листочки, заглиблені в грунт або занурені в воду.
Проблеми в вирощуванні колерії
При попаданні вологи на листя утворюються світлі плями, що нагадують опіки. Не можна повертати квітуча рослина навколо осі горщика, змінюючи напрямок джерела світла.
Поява сірого нальоту на листових пластинах і віночках свідчить про поразку рослини борошнистою росою або сірою гниллю. З шкідників на Колера частіше за інших нападають білокрилки, борошнисті червці, трипси, попелиці та деякі інші.
Читайте також: Рослина Пізньоцвіт чудовий
Комментариев нет:
Отправить комментарий