воскресенье, 28 февраля 2016 г.

Витончена квітка Калла


 

Калла витончена квітка, його назву з грецької перекладається «красива», але в сучасній класифікації рослин цій рослині присвоєно найменування Зантедескі. У народі цю квітку називають білокрилка або жіноче щастя.
У цієї квітки є красива легенда, за якою молода дівчина, щоб уникнути небажаного заміжжя, перетворилася на білосніжну каллу. Тепер ці квіти часто використовують у весільних букетах, оскільки вважається, що вони допомагають дівчатам знайти щастя.
Квітка калла - вирощування
Родом кали з Південної Африки, де вони ростуть в болотистих місцях по берегах річок і озер. У природі кали цвітуть взимку, в цей час в Південній Африці дощовий сезон з помірною температурою, а влітку, коли жарко і сухо у цих рослин період спокою. При вирощуванні калл в нашому кліматі період цвітіння калл припадає на літо, а взимку кореневища і бульби рослин викопують або пересаджують в горщики і зберігають у будинку в прохолодних місцях.
Рід Калла (Calla) або Зантедескі (Zantedeschia) включає близько 10 видів рослин, всі вони відносяться до сімейства ароїдних.
Довгий час найбільш поширеним видом була калла ефіопська (Zantedeschia aethiopica). Це велике висока рослина до 1,5 метрів, вирощують переважно в саду. Є карликові сорти кали ефіопської, їх можна посадити в горщик або контейнер, як кімнатна рослина вони досягають висоти 40-80 см. У кали ефіопської високі квітконоси з жовтими суцвіттями - качанами, які обгорнуті пріцветим листом - покривалом білого кольору. Листя великі, серцеподібної форми, розташовуються на довгих черешках. Калла ефіопська і всі сорти, отримані на її основі, має потужне розгалужене кореневище. Ця рослина більш вологолюбна, ніж інші види, менш вимогливі до освітлення, довше цвіте і в період спокою не скидає все листя.

Зараз набирають популярність кали з кольоровими покривалами, вони відрізняються меншими розмірами, висота рослин 40-70 см, замість кореневища у них бульби розміром з картоплю, ці кали люблять хороше освітлення, помірний полив і в період спокою у цих рослин відмирають все листя. Ці види калл відмінно підходять для вирощування в домашніх умовах, але їх також можна висаджувати у відкритий грунт навесні, а восени після відмирання листя бульби викопують і зберігають в будинку до наступної весни.
Калла Еліота (Z. elliottiana) має не тільки яскраві жовті покривала, але і декоративні листя покриті сріблястим крапом. Ця рослина досягає висоти 80-100 см.
У кали Пентленд (Z. pentlandii) зелене листя копьевідной форми і темно-золотисті покривала. Ця рослина виростає до 60 см у висоту.
Калла ремания (Z. rehmannii) має вузькі довгі листя і суцвіття, обгорнуті рожевими покривалами, вони досягають висоти 40-50 см.
Зараз виведено багато сортів з покривалами калл різних відтінків від рожевих і кремових до пурпурних, темно-фіолетових і двоцвітних.
Вирощувати кали в домашніх умовах або в саду дуже просто.
 Кали високорослі призначені для висадки у відкритий грунт, в основному це кали, отримані від кали ефіопської з білими приквітками. Так як у природі ці квіти ростуть в болотистій місцевості для них найкраще підійдуть ділянки з вологою родючою землею і невеликим затіненням. Кали в саду відмінно виглядатимуть близько штучного водоймища або струмка. Восени кореневища калл викопують і пересаджують в горщики і тримають в теплому приміщенні, як кімнатні рослини, помірно поливаючи.
Бульбові каллипоступают в продаж в середині зими, до весни їх зберігають у прохолодному місці, у квітні висаджують у горщики із землею і починають потроху поливати. Через пару тижнів з'являться листя, а потім суцвіття. Кожне суцвіття кали тримається 2-3 тижні, за цей час воно стає більш насиченого відтінку, потім темніє або зеленіє. Щоб цвітіння калл не слабшав, потемнілі суцвіття зрізають, незабаром на їх місці з'являться нові квіткові стрілки. Пишність цвітіння калл в чому залежить від віку і величини бульби. Дітки, відокремлені від дорослих бульб, зацвітають лише на другий рік.
Квітка калла - вирощування
Освітлення. Кали добре цвітуть на освітлених місцях без полуденних променів сонця, тому краще всього для цих квітів підходять вікна із західним чи східним напрямком.
Температура для калл під час росту і цвітіння повинна бути не нижче +18 0С, оптимально + 20 ... + 220С. У період спокою бульби калл зберігають при температурі + 5 ... + 7 0С в паперових мішечках або залишеними в горщиках із землею. Кали з кореневищами, у яких не відмирають все листя, взимку тримають разом з іншими кімнатними рослинами на сонячних підвіконнях і помірно поливають.
Поливають кали в період росту і цвітіння рясно. Бульбові кали краще поливати помірно, але, не даючи землі повністю пересихати, оскільки перезволоження може спровокувати загнивання бульб. Влітку ці рослини люблять високу вологість, тому в домашніх умовах їх листя часто обприскують.
Кали в період росту і цвітіння підгодовують кожні 2-3 тижні, будь-яким квітковим добривом. Не варто вносити добрива з великою кількістю азоту або свіжий гній, тому що він спровокує ріст листя, а цвітіння буде слабке.
Земля для посадки калл повинна бути пухкої, живильної з кислою реакцією, тому складають суміш з дернової землі, перегною, торфу і піску. Висаджують бульби калл на глибину 3-4 см.
Восени після цвітіння кали з кореневищами пересаджують у нову землю, що розрослися кореневища при цьому ділять, розрізавши ножем на частини, зрізи присипають товченим деревним вугіллям. Кожна деленка повинна мати кілька бруньок, чим більше нирок, тим рясніше буде цвітіння.
Бульбові кали розмножуються дітками. Восени бульби калл викопують після того як пропадуть все листя, їх очищають, просушують і зберігають до весни в паперових пакетах в прохолодному місці.

Читайте також:  Іриси проліски

Комментариев нет:

Отправить комментарий